Mėgaukitės žiemos atostogomis sniego apsuptyje!

Atostogos sniege suteikia daugybę galimybių aktyviai leisti laiką slidinėjant, važinėjant snieglente ar rogutėmis. Tačiau daugelis žiemos sporto entuziastų savęs klausia: kur vykti žiemos atostogų? Gal į Austriją, Prancūziją, Italiją, Vokietiją ar Šveicariją: čia kalnai yra netoliese ir siūlo nuostabią atostogų aplinką. Slidininkai ir snieglentininkai čia suras tai ko reikia. Tačiau žiemos atostogos nebūtinai turi reikšti žiemos sportą. Žygiai su sniego batais per panoraminius kraštovaizdžius, pasivažinėjimas žirgų traukiamomis rogėmis ar atpalaiduojanti SPA programa taip pat gali būti atostogos žiemą. Puikias atostogas sniege galite praleisti ne tik viešbutyje, bet ir apartamentuose žiemos kelionė tampa įsimintina. Nesvarbu, ar tobulos žiemos atostogos vyks trasose, ar už jų ribų: slidinėjimo zonose gausu saulės spindulių.

Mėgaukitės žiemos atostogomis sniego apsuptyje!
Mėgaukitės žiemos atostogomis sniego apsuptyje!

Žiemos atostogos Austrijoje

Austrija yra puikus žiemos sporto rojus. Nesvarbu, ar jaunas, ar senas, čia žiemos pramogas ras kiekvienas. Austrija siūlo daugybę trasų pradedantiesiems, pažengusiems ir patyrusiems slidininkams. Slidinėjimo zonos Kitzbühel, Sölden, Ischgl arba Mayrhofen Tirolyje, dar vadinamos Alpių širdimi ir yra vienos iš žinomiausių. Tačiau ir kituose kantonuose, pavyzdžiui, Karintijoje, kur tyvuliuoja daugiau kaip 200 ežerų, taip pat kviečiama praleisti atostogas ant slidinėjimo trasų ir už jų ribų. Kaimyninėje Zalcburgo žemėje taip pat garantuota snieginga kelionė ir daugybė trasų slidininkams. Norintys aktyviai praleisti laiką neslidinėdami Austrijoje taip pat ras daugybę pasiūlymų. Nuo ekskursijų po sniegą, pasivažinėjimo šunų kinkiniais iki pasivažinėjimo rogutėmis - visa tai rasite čia. Atostogos su sniegu ir saule Alpėse, atsipalaidavimo ar aktyvios veiklos dienos: jei svarstote, kur praleisti žiemos atostogas, tuomet Austrija yra tinkama vieta.

Žiemos atostogos Prancūzijoje

Kaip dėl žiemos atostogų Prancūzijoje? Prancūzijos Alpės taip pat žada slidinėjimo malonumus ir poilsį. Su šeima slidinėjimo trasose siūloma daugybė užsiėmimų tiek ekspertams, tiek pradedantiesiems. Visų pirma, platus lengvų trasų pasirinkimas maloniam slidinėjimui atitinka šeimų poreikius žiemos atostogų metu. Nesvarbu ar Chamrousse, Les 3 Vallées arba Val Thorens/Les Menuires – slidinėjimo kursus pradedantiesiems galima rasti visur. Les 3 Vallées yra vienas didžiausių slidinėjimo regionų, kuriame yra daugiau nei 600 kilometrų ilgio trasos. Susijungusios slidinėjimo zonos jungia tris slėnius Courchevel, Méribel ir Val Thorens/Les Menuires. Slidinėjimo zona Les 2 Alpes puikiai tinka ekspertams, čia taip pat siūlomos trasos ant netoliese esančio ledyno 3 560 m aukštyje. Čia taip pat vyksta kasmetinė SnowTrex Powder Week. Be slidinėjimo ir snieglenčių sporto, Prancūzija taip pat turi ir daugiau pasiūlymų, kurie kviečia atsipalaiduoti ir pasimėgauti SPA. Žygis po ledyną taip pat yra nepamirštama patirtis kiekvienam, norinčiam praleisti atostogas sniege.

Žiemos atostogos Italijoje

Italija turi daug ką pasiūlyti žiemos atostogoms. Nesvarbu, ar esi slidininkas, ar snieglentininkas, pradedantysis ar ekspertas: saulėtoje Italijoje kiekvienas atranda savo pramogas sniege. Populiarusis Pietų Tirolis yra saulėtoje Alpių pusėje ir siūlo apie 1 200 kilometrų ilgio trasas su „Dolomiti Superski“ slidinėjimo tinklu. Sujungimas apima 12 slidinėjimo zonų, kurios siūlo viską, ko širdis geidžia slidinėjimo atostogoms su šviežiai sutvarkytomis trasomis. Taip pat Trentino ir Lombardijos vietovėse, kuriose yra vienos iš garsiausių slidinėjimo zonų Cavalese ir Livigno, slidininkai atras geriausius slidinėjimo malonumus. Žiemos atostogos saulėtoje Italijoje taip pat idealios, jei norite tiesiog mėgautis saule ir atsipalaiduoti. Su slidėmis ar be jų – pasiūlymai jūsų žiemos atostogoms Sondrio mieste Fassatal slėnyje arba Seiser Alm išpildys visus jūsų norus.

Žiemos atostogos Vokietijoje

Žiemą atostogauti Vokietijoje? Slidinėjimas Vokietijoje yra puikus būdas praleisti laiką sniege, čia nereikia keliauti didelių atstumų. Vienos žinomiausių vietų Bavarijos Alpėse yra Garmisch-Partenkirchen, Oberstdorf ir Berchtesgaden. Aplink aukščiausią Vokietijos kalną Zugspitze, daugybė slidinėjimo trasų kviečia užsiimti žiemos sportu. Puikiai tinka poilsiui dviese, su vaikais ar draugais. Netgi nuo Alpių nepriklausomose vietose yra pasiūlymų slidinėti, pavyzdžiui, Feldberg vietovėje Schwarzwald. Daugybė apartamentų su savo atmosfera kviečia leistis į kelionę po sniegą aplinkui Hinterzarten, Titisee-Neustadt arba Freudenstadt vietoves. Aplink Schwarzwald, be šeimos slidinėjimo zonų, taip pat galima daug ką atrasti ir už trasų ribų, tai puikiai tinka žiemos atostogoms. Tad jei nenorite važiuoti toli ir vis tiek norite mėgautis žiemos peizažais, į klausimą „Kur vykti žiemos atostogų?“ galite atsakyti su Vokietija.

Žiemos atostogos Šveicarijoje

Lankytojams Šveicarija visada palieka labai gerą įspūdį. Ne tik daugybė keturių tūkstančių metrų viršūnių, tokių kaip visame pasaulyje žinomas Matterhorn (4 478 m), trijų viršūnių grupė su Eiger (3 970 m), Mönch (4 107 m) ir Jungfrau (4 158 m), bet ir išskirtiniai pasiūlymai daro Šveicariją kažkuo ypatinga. Pasiūla atostogoms žiemą yra didelė, čia rasite jaukius atostogų apartamentus, išskirtinius apartamentų kompleksus bei SPA ir 4 žvaigždučių prabangius viešbučių. Slidinėjimo zona Sankt Moritz Corviglia idealiai tinka patyrusiems slidininkams ir yra rekomenduojama ekstravagantiškoms žiemos atostogoms. Šveicarija gali būti ne tik brangi, slidinėjimo kelionės čia taip pat gali būti įperkamos. Apgyvendinimo įstaigos aplink Davos, Flims Laax Falera ir Veysonnaz ypač tinka šeimoms ir visiems norintiems pigiai praleisti žiemos atostogas Šveicarijoje.

Žiemos atostogos Čekijoje

Čekijos Rūdiniuose kalnuose, Krkonošės kalnuose ir Bohemijos miške žiemos sporto entuziastai ras daugybę šlaitų ir lygumų slidinėjimo trasų. Daugelyje slidinėjimo vietovių taip pat siūlomos įdomios rogučių trasos ir žiemos pėsčiųjų takai, kviečiantys tyrinėti nuostabų kraštovaizdį. Šeimoms draugiškose slidinėjimo vietovėse aplink Lipno ir Pec pod Snezkou visų amžiaus grupių slidininkai ras tai ko reikia. Nedideli Čekijos slidinėjimo kurortai stebina lengvu pasiekiamumu, ypač iš rytinių Vokietijos žemių. Puikiai įrengtuose viešbučiuose ir SPA centruose rasite viską ko trokšta jūsų širdis žiemos atostogų metu, net ir už trasos ribų. Dėl svetingų vietinių gyventojų Čekija taip pat yra populiari vieta pigioms atostogoms sniege.

Žiemos atostogos Lenkijoje

Mūsų kaimyninė šalis Lenkija taip pat siūlo slidinėjimo ir snieglenčių sporto galimybes Karpatuose ir Sudetuose. Szklarska Poręba, Karpacz ir Zakopane yra bene žinomiausi ir populiariausi žiemos sporto kurortai Krkonošių kalnuose ir Aukštuosiuose Tatruose. Žiemos atostogos Lenkijoje nebus nuobodžios net ir be slidinėjimo ar snieglenčių, nes čia taip pat galėsite aplankyti Vroclavo ir Krokuvos kalnų vietoves. Gerai įrengtuose viešbučiuose paprastai siūloma viskas, ko širdis trokšta žiemos atostogoms. Čia rasite SPA zonas su saunomis, masažais ir baseinu. Jei ieškote pigių žiemos atostogų, Lenkijoje jas tikrai rasite. Čia taip pat yra daugybė pasiūlymų trumpoms atostogoms sniege, mažose slidinėjimo zonose.

Žiemos atostogos Slovakijoje

Nedaugelis žino, kad žiemos sportu galima mėgautis beveik kiekviename Slovakijos regione. Idealias sąlygas žiemos kelionei siūlo Tatrų ir Fatros kalnų slidinėjimo zonos. Čia slidinėjimas Slovakijoje tampa tikru malonumu dėl puikiai įrengtų žiemos sporto zonų. Nesvarbu ar Starý Smokovec ar Jasná, Slovakijoje malonumą patirs tiek šeimos, tiek aistringi slidininkai ir snieglentininkai. Be puikiai paruoštų slidinėjimo trasų, čia taip pat yra daugybė pėsčiųjų takų ir rogučių trasų atostogoms sniege. Net ir tie, kurie nori atsipalaiduoti, ras puikias žiemos atostogas be slidžių po kojomis. Slidinėjimo dieną galite užbaigti gėrimu viename iš daugelio barų ar restoranų arba paragauti įvairių slovakiškų patiekalų.